Hétvégén a Szent Margit nyomában elnevezésű 6 km-es teljesítménytúrán vettünk részt a Margitszigeten.
Ezzel meg is nyitottam az idei évadot, amiben -remélhetőleg- igen sok mozgás, túra lesz.
Vittem Á-t magammal (hadd mozogjon a gyermek is), csatlakozott hozzánk P is (akit utána Á csak "a bácsi"-ként emlegetett, bocs, Petyka!), így hármasban indultunk.
Valószínűleg elég nagy tömegeket mozgatott meg ez a túra, én a 398.sorszámot kaptam (előnevezés volt).
Őszintén szólva én még soha nem vettem részt olyan túrán, ahol a szintemelkedés 25 m lett volna:) , de gondoltam egy kiadós sétának megteszi. Szikrázó napsütés és -8 C.
Sétáltunk egy nagyot, a gyerek szinte végig ette az utat (utólag belátom hiba volt, hogy vígan iszogatta a jéghideg ásványvizet is az üvegből: már este fájt a torka), néha a futókörön szaladgált.
Szintidő nem volt, nem is néztük, hogy mennyi idő alatt teljesítettük, jóval ebéd előtt már otthon is voltunk. Mi néha csaltunk, nem a futókörön mentünk, inkább a sziget belsejében.
Bár kívül is volt látnivaló:
A 4.EP-nél a Margit-hídnál az alábbi kódot kellett felírni: INSULA LEPORUM.
Á kérdésére a válasz, és hogy mi is okosodjunk, hogy mit jelent a latin felirat:
"A köztudatban élő verzió szerint a Nyulak szigete elnevezés alapját az adta, hogy a szigetet vadnyulak népesítették be. Egy másik elmélet szerint akár éltek nyulak a szigeten, akár nem, a név eredete más. Egyes régészek azt állítják, hogy a középkorban elkülönítés céljából a szigetre telepítették a leprás betegeket, itt működött a leprakórház és a leprások temetője. Emiatt a mai Margitszigetet korábban Leprások szigetének, latinul Insula Leprorum nevezték. A latin névtől mindössze egyetlen betűvel tér el az Insula Leporum. kifejezés, melynek jelentése Nyulak szigete. "